13 Şubat 2013

Sansür Kafa

Dijital kelimesi artık hayatımızda çok fazla yer kaplıyor. Hatta "Dijital Yaşam" diye bir kelime kullanıyoruz artık.

Dijital yaşamı daha iyi anlamak için, yenilikleri takip etmek için bu eksendeki programları artık TV kanallarında sıkça görüyoruz.

Bu programlar içerisinde gerçekten ayrı bir yeri olan Sosyal Kafa 'dan bahsedeceğim size.Bilgi Üniversitesi öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka’nın sunuculuğunda bir süre önce başlayan, web kültürü ve sosyal medya programı “Sosyal Kafa”, her Salı 22:00’de BJK TV'de izleyici ile buluşuyor (du).                                                   ERKAN SAKA

12 Şubat Salı günü canlı olarak yayınlanması planlanan bölümü RedHack belgeseli Red’in yönetmen ve senaristi’nin program konukları olması, RedHack ekibinden birisinin de skype üzerinden programa katılacağının açıklanması üzerine kanal yönetimi tarafından, “Red Hack ile ilgili tek bir kelime dahi duymak istemiyoruz” gerekçesi ile engellendi.

Bunun üzerine programın yapımcısı ve sunucusu Erkan Saka, twitter üzerinden 12 Şubat tarihinde Sosyal Kafa'nın yayınlanmayacağını iletti.Konuyla ilgili olarak Erkan Saka yaptığı röportajlarda; daha önce BJK TV yönetiminden böyle bir baskıyla karşılaşmadıklarını, bu durumun başlarına ilk defa geldiğini ama bundan sonra Sosyal Kafa'yı BJK TV'de devam ettirmelerinin mümkün olmadığını dile getirdi.

Programın başka bir kanalda yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu merak edilirken Sosyal Kafa'nın resmi twitter adresinden aşağıda görebileceğiniz açıklama yapıldı:
 Halkın Takımı, Beşiktaş'ın taraftar gruplarının bu sansür eylemine ne tepki vereceğini merakla bekliyorum.

Bir Beşiktaş taraftarı olarak BJK TV'nin belki de en başarılı programın bu şekilde son bulması beni son derece üzmüştür.

Erkan Saka önderliğinde gönüllü ekibin, bundan sonra neler yapacağını sanırım yakın gelecekte öğreneceğiz.

Sosyal Kafa ve Erkan Saka ile ilgili her şeye ulaşabileceğiniz adresleri de sizinle paylaşmak isterim:

https://twitter.com/sosyalkafa
http://www.facebook.com/sosyalkafa
http://www.youtube.com/sosyalkafa

https://twitter.com/sakaerka
http://erkansaka.net


Son olarak,

çArşı sansüre de kArşı! (mı)


Sevgiler,


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder